magicworld.nolimit.cz

Vítejte ve světě Harryho Pottera.Centrum ohledně všech novinek HP.

Harry Potter a Fénixuv Řád

screenshotscreenshotscreenshotscreenshotscreenshotscreenshotscreenshot
screenshotscreenshotscreenshotscreenshotscreenshotscreenshotscreenshot
screenshotscreenshotscreenshotscreenshotscreenshotscreenshotscreenshot
screenshotscreenshotscreenshotscreenshotscreenshotscreenshotscreenshot
screenshotscreenshotscreenshotscreenshotscreenshotscreenshotscreenshot
screenshotscreenshotscreenshotscreenshotscreenshot
 
17.4.2007
 Otevřená vrata do Bradavic
A co je nový Harry Potter vlastně za hru? Akční adventura s Harrym v hlavní roli, pochopitelně. Nyní se však autoři zjevně rozhodli vytvořit něco více a tak Bradavice, oblast kde strávíte 90% hracího času, zpracovali jakožto otevřený svět bez loadingů, tak trochu ve stylu Gothica. Začátek samotné hry si sice odbudete v uzavřeném sídle rodiny Blacků, což sloužící zároveň jako tutoriál. Jakmile se dostanete na hrad, můžete jít, kam se vám zamane, nabrat si tolik úkolů, kolik hrdlo ráčí, a pak je plnit dle libosti. Dějová linie vás prakticky neomezuje a člověk by si mohl i myslet, že tady konečně máme ultimátní zpracování světa z pera Rowlingové.

Když to takhle popisuji, zní to skvěle, ale k pořádné realizaci by to dle mého názoru chtělo aspoň dva roky pilného vývoje, což je pro hru doprovázející film do kin moc velký luxus (nemluvě o tom, že tvůrcům chybí práva na celé univerzum). Takže po škole se sice můžete pohybovat jak chcete, ale prostředí je z pohledu náročnějšího hráče celkem stereotypní. Kvůli relativně nízké herní době se většina úkolů nese v duchu „doběhni na druhý konec školy a zpátky“. Připadalo mi, že hraní je pomalé, postrádá větší spád a zákonitě i místy nudné. Aspoň, že ty zkratky skrz obrazy tu jsou.

Dobrá hra s otevřeným světem se pozná podle toho, že se vám ten svět vryje do paměti. To bohužel není případ Fénixova řádu. Sice si třeba zapamatujete hradní věž s orlojem, sovinec, Hagridovu chajdu (jejího majitele však za celou hru nepotkáte), knihovnu, nádvoří, nebelvírskou kolej či sklepení, ale cestu k nim již absolutně ne. Bez pověstného Pobertova plánku, plnícího funkci klasické mapy, kde si vyberete, kam chcete jít a ona vás tam navede, by se člověk po škole orientoval jen stěží. Nejenže jsou všechny chodby skoro stejné...

...ale kvůli nešikovné kameře je ve skutečnosti vlastně ani pořádně nevidíte. Kvůli neustále se měnícímu pohledu často mlátíte hlavou o zeď (před i za monitorem), zasekáváte se o různé sloupy či spolužáky a aby toho nebylo málo, neustále dolézající Ron s Hermionou se vám permanentně pletou do cesty a překáží ve výhledu. Narozdíl od minulého dílu si za ně však již nezahrajete.

Celou hru, pominu-li minutovky se Siriusem, Brumbálem, Fredem a Georgem v závěru, projdete v kůži chlapce, který přežil. Mimochodem, onen konec na ministerstvu mi přišel odfláknutý, trvá jen chvilku a polovina událostí se navíc odehraje jakoby sama díky videím. Když to tak vezmu, výrazně dějových momentů je zde opravdu poskrovnu (a když ano, jsou vypravovány renderovanými videi nevalné kvality) a většina obsahu tu je jen jakousi výplní.

Recenze od Tiscali games
Tichošlápek
Harry Potter 5 je zatím nejůžasnější hra od HP kterou jsem hrál.Graficky je výborně udělaná a nejvíce mě dostalo kouzlení.Když chcete kouzlit musíte přesně udělat myší to co vám ukážou.Takže třeba udělej te kolo a vykouzlíte třeba patrona.Tato hra mě potěšila nejvíce a to,že jsou neuvěřitelně propracovaný bradavice a můžete chodit a šmejdit všude po bradavicích.
 
;